Przyjaciele Marii – firmy

Na tej stronie chcielibyśmy podziękować wszystkim firmom, które wspierały i wspierają Marię poprzez jej dofinansowanie, podarowanie sprzętu i pomoc fachową. Za tymi firmami stoją wspaniali ludzie, mający serce do żeglarstwa, umiejący docenić dokonania naszych poprzedników w tej dziedzinie i rozumiejący, że to one stanowią źródło inspiracji i odwagi, abyśmy i dziś mogli realizować nasze żeglarskie marzenia.

Marina Camping to prawdziwy dom Marii od wielu lat oraz ostatni dom Ludka Mączki. Najpiękniejsza przystań w Szczecinie, dzięki cudownej zieleni pielęgnowanej ręką Oli Kocewicz. Znakomita tawerna, przesympatyczni ludzie, doskonała atmosfera.

Firma UW Serwis wniosła nieocenioną pomoc przy ratowaniu Marii finansując w całości remont jachtu w latach 2014-2015. Maria o powrocie z drugiego wokółziemskiego rejsu, a następnie po wieloletnim postoju w hangarze wymagała pilnego remontu o bardzo szerokim zakresie. Dzięki firmie UW Serwis udało się ten remont wykonać.

Sika Poland polski oddział znanej wszystkim żeglarzom firmy Sika. Uniwersalne produkty z linii Sikaflex Marine maja szeroki wachlarz zastosowań także na takich tradycyjnych jachtach jak Maria. Karawelowe poszycie kadłuba które tradycyjnie było dychtowane obecnie uszczelnione jest za pomocą Sikaflexu co zapewnia znakomitą szczelność. Także teakowy pokład Marii zafugowany jest Sikaflexem. Z pewnością są to produkty które sprawdzą się na każdym jachcie i łodzi.

CMS Farbyjachtowe.pl zaopatrują Marię w najwyższej jakości lakiery i farby do jachtów oraz wszelką inną niezbędną chemię żeglarską jak kleje, olejki, kosmetyki. Bardzo kompetentni zawsze zaproponują rozwiązanie dobre rozwiązanie, od balastu po top masztu.

Net Marine najlepszy dostawca i serwis środków bezpieczeństwa, zaopatrzył Marię w pirotechniką, pasy ratunkowe, gaśnicę i co najważniejsze tratwę Viking. Gorąco polecamy tą firmę, znakomici fachowcy ludzie znający swoją branże i specyfikę pracy na morzu.

Griffin Group Marine Oddział w Szczecinie posiada ogromny wybór wyposażenia żeglarskiego ze szczególnym uwzględnieniem środków bezpieczeństwa. A ponieważ jak wiadomo w w naszym sporcie „safety first” na pewno warto tam zajrzeć. Maria zyskała dzięki ich pomocy znakomitą, zaprogramowaną radioboję EPIRB, która bardzo przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na jachcie.

Skaut Yacht Service opiekuje się na Marii elektroniką jachtową. Znakomici fachowcy co więcej sami żeglujący na różnych jachtach, tak więc znają tematykę także od strony praktycznej. W ofercie posiadają całą gamę elektroniki jachtowej różnych marek oraz pomagają wybrać sprawdzone i rozwiązania.

AST Sails to firma żaglomistrzowska mająca siedzibę w JK AZS w Szczecinie. Szyli i naprawiali żagle jeszcze Ludkowi Mączce, na wielu starych żaglach, naprawianych kolejny raz widzimy charakterystyczne zawieszki AST z jego nazwiskiem. Doskonali fachowcy, żagle nie mają przed nimi żadnych tajemnic.

Majster Wojciech Lubecki

Majster Wojciech Lubecki jest autoryzowanym przedstawicielem Volvo Penta. To u nich Ludek kupił nowy silnik do Marii, który służy nam do dziś i nadal znajduje się pod opieką Wojtka. Dokonując napraw zwracają uwagę na drobne szczegóły, które okazują się kluczowe no i mają ogromne doświadczenie. Tak samo było z naprawą wału Marii. Szczerze polecamy!

Firma Bracia Ludwińscy od wielu lat oferuje drewno egzotyczne w tym tekowe i mahoniowe w jakości szkutniczej. Dzięki ich wspaniałomyślności, w razie potrzeby napraw Marii możemy liczyć na doskonały materiał, o który niestety coraz trudniej. Gorąco polecamy, gdyż nikt kogo znamy nie wie więcej o drewnie egzotycznym.